Akcja Żonkile ,,Łączy nas pamięć"

Utworzono dnia 26.04.2024
To był niezwykły tydzień (22-26.04) ! Podczas akcji #łączynaspamięć przeprowadziliśmy zajęcia edukacyjno-plastyczne dla 226 uczniów ze szkół w Lubomierzu oraz dla 60 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Pławnej. Cieszy nas bardzo zadowolenie dzieci, które przy okazji prezentacji filmów #Akcjażonkile tworzyły także papierowe żonkile oraz chętnie zadawały pytania podczas pogadanki. Uczniowie zwiedzili również bibliotekę i poznali pracę bibliotekarzy. Drogie dzieci, droga młodzieży -bardzo dziękujemy za te fajne chwile wspólnie spędzone, kiedy mogliśmy przekazać Wam wiedzę i uświadomić jak wielkie znaczenie ma dla nas wszystkich Powstanie w Getcie Warszawskim i jego symbol - żonkil. Mamy nadzieję, że wrócicie do nas za rok, abyśmy mogli ponownie upamiętnić wydarzenia sprzed 81lat...
Organizatorem projektu jest Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, któremu dziękujemy za udostępnienie materiałów edukacyjnych oraz możliwość współpracy.